Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Лозуватська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 20089108) був реорганізований і увійшов до складу Липовецької громади

Історія села Лозувата

Лозувата - село, центр сільської ради. Населений пункт розташований в південо-західній частині  Липовецького району .

Відстань до районного центру м. Липовець -25км.

Відстань до обласного центру м.Вінниця- 45км.

Площа населеного пункту – 308,7 га.

Населення - 367осіб.

Лозуватська сільська рада межується з Козинецькою сільською радою відстань - 7 км., Щасливською сільською радою відстань - 6 км., Вахнівською сільською радою відстань - 9км.

За межами населеного пункту протікає річка – Мул.

Згідно з писемними джерелами  село засноване  в 1648 році. Назва села походить від того що в цих краях росло багато лози. Через поля населеного пункту проходив чумацький шлях . Села як такого в далекі роки не було. Селяни жили окремими хуторами по всіх полях.  Наприкінці 1690 року селяни будували свої домівки  біля  водоймів, тому що село розділяло 11 ставків. У 1814 році Лозувата була Обіднянської волості, Брацлавського повіту.
    В селі існувала церква Покрови, що була збудована у 1743 році  дерев'яна , триповерхова на кам»яному фендаменті , дзвіниця окрема. Іконостас старовинний. У роки колективізації церква була повністю зруйнована.   На місці церкви стоїть   великий дерев'яний хрест.
  Серед пам'яток давнини на території сільської ради до наших днів збереглися погріб та будинок   економа,   панський ставок,  це були володіння пана Регульського,  який до 1917 року  володів землями села. Центральна садиба панів Регульських  була зруйнована в 20 роках минулого століття.
      Радянську владу в Лозуваті остаточно встановлено в 1920 р., але ще тривалий час існували протестуючі озброєні групи, які шкодили заходам комуністичних перетворень. Лозуватську сільську раду створено в 1924 р.
       Сільськими головами були: Михалина Захар Вікторович, Тромсюк Олексій Трохимович, Грушко Іван Степанович, Ратушний Сергій Афанасійович, Грушко Микола Васильович, Грушко Володимир Трохимович,  Кононенко Федір Іванович, Шевчук Анатолій Федорович.
      Не обминули село колективізація, розкуркулення, голодомори, репресії.
В роки Великої Вітчизняної війни у селі діяла партизанська група на чолі з Ксенією Мефодівною Темченко.
     Переважна більшість населення мобілізаційного віку взяли участь у Великій Вітчизняній війні проти фашистської Німеччини, з яких 140 чоловік не повернулись додому. Імена загиблих викарбувані на плитах меморіального комплексу.
У радянські часи на території Лозувата містилася центральна садиба колгоспу ім. Щорса

Нині в Лозуваті орендують  земельні частки(пай):  ТОВ Концерн «Сімекс –Агро», ТОВ Колорит-Агро, ПП «Відродження-2009» .

В селі діють; Бібліотека - завідуюча Шевчук Ніна Степанівна; Будинок культури - директор Лободюк Альона Володимирівна.

В 2010 році  в центрі села побудовано Храм Покрови Пресвятої Богородиці Української Православної церкви Київського Патріархату.

Настоятель релігійної громади -  ієрей Роман Васильович Михайлович.

Проводяться богослужіння релігійною організацією «Релігійна громада(Парафія) Покрова Пресвятої Богородиці» Української Греко-Католицької Церкви – адміністратор  парафії отець Андрій Лотоцький.

Уродженцями села є:

Бурячок Іван Мартинович – художник (Докладніше...)

Головатюк Євген Іванович – український режисер (Докладніше...)

Юра Іван Сакович  - член спілки журналістів УРСР

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування